تجربیات شخصی

زمزمه های خودم

حتما این روزها همه ما بنابه دلایلی راه مان به فرودگاه بین المللی امام خمینی افتاده است و شاید بسیاری از ما هدف اصلی احداث این فرودگاه را نمی دانیم چرا که برای ما اهمیت اصلی آن است که یا به سفرمان برسیم یا مسافرمان را راهی کرده یا به بدرقه آنها برویم و شاید هم حق همین است.
چند هفته پیش برای راهی کردن مسافری به فرودگاه امام خمینی رفتم که ورودی آن آنچنان خلوت بود که ابتدا فکر کردم که اشتباهی آمده ام ولی با بررسی مجدد دیدم راه درست است و واقعا خلوت است. چمدان ها را جابجا کردم و ماشین را به پارکینگ بردم و برگشتم داخل سالن پرواز از تصویری که دیدم واقعا شوکه شدم. دو تصویر پایین را با موبایل گرفتم و هنگامی که عکس می گرفتم واقعا تاسف شدیدی می خوردم که این فرودگاه چرا باید به این خلوتی باشد؟


بله تعجب نکنید اینجا فرودگاه بین المللی امام خمینی است. نمی دانیم می دانید یا نه یک سایتی در اینترنت هست که تمامی پروازهای بین المللی دنیا را نشان میده . (www.flightradar24.com) که تصویر پایین برگرفته از این سایت است.زمانی که فرودگاه بین المللی امام خمینی در شرف احداث بود یکی از اهداف اصلی آن ترانزیت بود بدین معنی که تمامی هواپیما ها که از اروپا ، آمریکا، استرالیا و ... برای مسافت های طولانی برنامه ریزی شده بودند ایران به عنوان بهترین نقطه فرود سوختگیری بود و فرودگاه امام با چنین هدفی احداث گردید ولی حالا در تصویر بالا هم مشخص است از سوء مدیریت مدیرهای کشور مان دبی بهترین استفاده را کرده و خود علاوه بر ایجاد یکی از بزرگترین خطوط هوایی با ترانزیت قراردادن فرودگاه خود ثروت هنگفتی را نصیب کشور خود نموده است.
در جهان تمامی جنگ ها ، صحبت ها، سیاست ها حول مباحث اقتصادی می گردد و هر حرکتی که ابرقدرت های دنیا انجام می دهد مسلما یک نفع اقتصادی برای بخش خصوصی خود بوجود می آورد. ولی صد افسوس که کشور ما مدیران به جای ملی گرایی و فکر کردن به نفع عموم تا نوک بینی خود را بیشتر نمی بینند و با این فکر که فعلا از من بگذر تیشه بر ریشه ایران عزیزمان می زنند.
به قول یک بزرگی می گوید " کشور جهان سوم کشوری است که اگر بخواهی آن را آباد کنی باید خانه خود را خراب کنی و اگر بخواهی خانه خود را آباد کنی باید تیشه بر ریشه مملکت بزنی "

+ نوشته شده در  جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 17:32  توسط شهرام آفتابی  | 

چند سال پیش که در صف نان ایستاده بودم به دلیل طولانی شدن انتظار با اطرافیان شروع به صحبت از هر دری کردیم که یکی از آقایان حرف جالبی زد که " ما نسل پوست هندانه خوریم ".

پرسیدم : منظور شما چیه؟ 

گفت : آن زمان که ما بچه بودم در مملکت ما پدر سالاری بود و هندانه را که قاچ می کردند مادرمان می گفت ابتدا پدرتان بخورد بقیه اش مال شماست چون پدرتان زحمت می کشد و .... در هر حال پدر جاهای گوشتی هندانه را می خورد و آنچه برای ما می ماند پوست هندوانه بود. در آن زمان می گفتیم عیبی ندارد ما هم بزرگ می شویم و پدر می شویم آن وقت ما هم جای خوب هندوانه را می خوریم.

بالاخره بزرگ شدیم و از بد زمانه حالا زمان بچه سالاری است یعنی اینکه وقتی هندوانه را می برند مادر بچه ها می گوید بگذارید اول بچه ها بخورند هرچه ماند شما بخورید و در آخر چه می ماند پوست هندوانه !

به سادگی دیده می شود که نسل ما نسل پوست هندانه خور است.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 13:3  توسط شهرام آفتابی  |